Изгубена картичка +389 (0)46 268 268
Информации Контакт-центар: (02) 15 050 obinfo@ob.com.mk
ОБСГНЕТ-поддршка Контакт-центар: (02) 15 050 obsgnetsupport@ob.com.mk
Сподели ја страната на некој од социјалните медиуми:

Новости

Соопштенија за јавност

Охридска банка врши замена на сите платежни картички со ново лого

Процесот на замена на платежните картички ќе трае до 30 септември 2020 година ...

 

Известување за достава на фактури до Охридска банка АД Скопје

Ве известуваме дека од 21.09.2020 година Охридска банка АД Скопје нема повеќе да прифаќа фактури за плаќање испратени по електронски пат. ...

 

Системски информации

10.09.2020

Аплицирај за Визарата!

Аплицирај за Визарата и учествувај во наградната игра! 

Дознај повеќе

05.09.2020

Известување за неработен ден - 8 септември 2020 година

Почитувани клиенти,

Ве известуваме дека согласно Законот за празниците на Република Македонија, 8 септември (вторник),  2020 година е неработен ден поради што експозитурите на Охридска банка АД Скопје нема да работат.

Дополнително на располагање Ви стојат мрежата на банкомати, мобилното и електронското банкарство, како и ПОС-терминалите на Банката.

Со почит,

Охридска банка АД Скопје

26.08.2020

Известување за неработен ден - 28 август 2020 година

Почитувани клиенти,

Ве известуваме дека согласно Законот за празниците на Република Македонија, 28 август (петок),  2020 година е неработен ден поради што експозитурите на Охридска банка АД Скопје нема да работат.

Дополнително на располагање Ви стојат мрежата на банкомати, мобилното и електронското банкарство, како и ПОС-терминалите на Банката.

Со почит,

Охридска банка АД Скопје

14.08.2020

Промена на каматни стапки за кредити од вонредни во редовни

Почитувани клиенти,

 

 Ве известуваме дека согласно Уредбата од НБРСМ за примена на Законот за Облигациони односи, вонредната состојба заврши на 30 јуни 2020.

 

Согласно завршувањето на вонредната состојба, направена е промена на каматните стапки и истите се променети од вонредни во редовни. Почнувајќи од ратата за месец јули (која доспеа на 1 август 2020), ги враќаме во сила редовните каматни услови, по кои понатаму ќе се врши отплата на ратите од кредитите, согласно потпишаните Договори за кредит.

 

 За подетални информации, можете да се обратите во Вашата матична експозитура или во Контакт Центарот на Банката на телефон 02/15-050.

 

 

Со почит,

Охридска банка

Општествена одговорност, награди и признанија

Награда за Најдобра банка во Македонија за 2019

Публикацијата на Светска банка, позната како Глобал Фајненс магазин, четврта година по ред ја прогласи Охридска банка Сосиете Женерал за Најдобра банка во Македонија. ...

 

ОБСГ Клуб на таленти

Охридска банка Сосиете Женерал формира Клуб на таленти, наменет за сите млади таленти и потенцијали во различни области ...

 
21 
Изгубена картичка +389 (0)46 268 268
Информации (02)15 050 Контакт центар obinfo@ob.com.mk
ОБСГНЕТ поддршка (02)15 050 Контакт центар obsgnetsupport@ob.com.mk
Види ги сите локации во Македонија Мапа
Сподели ја страната на некој од социјалните медиуми: